Haber

29 Ekim Kadın Derneği Başkanı Sarıhan: “Bugüne Kadar Genel Seçimlere Göre İki Katı Kadın Aday Başvurdu”

29 Ekim Kadın Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, “Bugüne kadar yapılan genel seçimlerde kadın aday adaylarının iki katı başvuru oldu. Kadın haklarına yönelik her saldırı kadınları cesaretlendirdi, çoğalttı. CHP, İYİ Parti , Gelecek Partisi ve derneğimizden Deva Partisi. TBMM de dahil olmak üzere 4 farklı partiden 64 kadın arkadaşımız milletvekili adayı oldu” dedi.

29 Ekim Kadın Derneği lideri Şenal Sarıhan, kadın haklarına yönelik her saldırının kadınları güçlendirdiğini belirtti.

Sarıhan, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Sözde kadın haklarını koruma sözü veren, ancak grupları onurlandırma adına İstanbul Sözleşmesi’ni bir gecede kesin olarak feshedenler ve şimdi 6284 kişinin içini boşaltmaya çalışanlar artık kadını siyaset malzemesi yapmaktan vazgeçmelidir. yaşam hakkı en temel haktır.Hepsi Kadın haklarına yönelik saldırılar karşısında kadınlar yan yana durarak seslerini duyurabilme ve bu saldırılar karşısında çoğalarak çabalarını artırıyorlar.

“HER KADIN HAKLARINA SALDIRILAN KADINLAR”

Sayısal olarak bugüne kadar yapılan genel seçimlerde başvuran kadın adayların iki katı kadar başvuru oldu. Her kadının haklarına yönelik saldırı, kadınları cesaretlendirdi ve çoğalttı. İktidar pandemisi koşullarında kurulan ve çok kısa sürede yurt genelinde şubeler açan derneğimizden CHP, UYGUN Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi olmak üzere 4 farklı partiden 64 bayan arkadaşımız milletvekili adayı oldu. adaylar. Ülkemizde özgürlük, demokrasi ve insan haklarının yaşama geçirilmesi için siyasette eşit temsil şarttır. Derneğe üye olan bayan arkadaşlarımızın adaylığını destekliyor, taleplerini kabul ettiğimizi siyasi kuruma duyuruyoruz.”

cildir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu