Haber

A Milli Kadın Futbol Takımı Lüksemburg ile Çorum’da karşılaşacak

UEFA Kadınlar Uluslar Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Futbol Takımı, yarın Çorum’da 15 bin kapasiteli Şehir Stadı’nda Lüksemburg ile karşılaşacak. Çorum Valisi Doç. Milli maç öncesi Şehir Stadı’nda incelemelerde bulunan Prof. Dr. Zülkif Dağlı, TFF ve Altyapı ve Sporİl Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı.

Vali Zülkif Dağlı, UEFA Kadınlar Uluslar Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Futbol Takımı’nın yarın Çorum’da Lüksemburg ile oynayacağı maç öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını açıklayarak, “28 Ekim itibarıyla milli takımımız ve Dün gece konuk ekibimiz Lüksemburg Çorum’a geldi. “Kampa girdiler. Şehir stadyumumuzda tüm hazırlıklar tamamlandı. Artık heyecanla maç günü ve saatini bekliyoruz” dedi.

Vali Dağlı, “Çorum’da ilk kez milli maç yapılıyor. Vatandaşlarımızın maça gelmesini istiyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, sivil toplum kuruluşlarımız ve belediyemiz aracılığıyla gerekli çalışmalar yapılıyor. Vatandaşlarımızın stada gelerek bilet almaları konusunda da gerekli yardımlar yapılıyor. Gelecek vatandaşlarımız için Saat Kulesi’nden stadyuma ücretsiz otobüs seferleri yapılacak. Şu ana kadar 7 bin bilet satıldı. Yarın bu sayı 10 bini aşacak. Amacımız stadımızı doldurarak milli takımımıza destek olmak, takımlarımıza nezih bir ortam sağlamak. TFF özverili bir şekilde çalışıyor. “TFF’ye maçı Çorum’a kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. İl Emniyet Müdürlüğümüz her türlü tedbiri aldı” dedi.

haberkarayazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu