Haber

Bağcılar’da dolandırıcılık operasyonu: 2 milyon liralık altın ve para çalındı

BAĞCILAR’da ev hanımı PB’yi telefonla arayarak “Terör örgütü ile bağlantınız ortaya çıktı” saçmalığıyla aldatan zanlı, 2 milyon lira değerindeki altın, ziynet eşyası ve parayı bir çantaya koyup teslim etti. Gözaltına alındı. Zanlının çanta dolusu para ve altınla konuttan ayrıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Bağcılar’da 2 Mayıs’ta polise başvuran PM (37), polis olduğunu iddia eden bir kişi tarafından dolandırıldığını belirterek şikayetçi oldu. Mağdur Başbakan, “Beni telefonla aradılar. Polis olduklarını söylediler. Bizim terör örgütüyle bağlantımız var ve onlar temizlenene kadar evde bulunan para ve altınları teslim etmemi istediler. Onlara inandım.” .Para ve altını bir çantaya koyup kapıma gelen kişiye verdim.” Başbakan daha sonra yakınlarıyla görüştüğünde, konut hanımı dolandırıldığını anladığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturmada polis, içi para ve altın dolu çantayı alan şahsın güvenlik kamerası görüntülerini ele geçirdi. Zanlının elindeki çantayla hızla uzaklaştığı görüldü. Kameralardan yapılan takip sonucunda kimliği belirlenen zanlı Vedat D. (41) kısa sürede yakalandı. Zanlının daha önce 4 kabahat kaydı olduğu ortaya çıktı.

Yapılan soruşturma sonucunda zanlı yakalanırken başka bir dolandırıcılık olayından 250 bin lira pahasına para ve ziynet eşyasının ele geçirildiği belirlendi. Para ve ziynet eşyalarının, formülle dolandırılan konutun hanımı SE’ye (66) ait olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye sevk edildi.

gemerekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu