Ekonomi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Servis Araçlarını Denetliyor

Servis araçlarının denetimleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı Ulaşım Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından rutin kontrol ve denetim faaliyetleri kapsamında gerçekleştiriliyor.

Vatandaşlar; toplu taşıma hizmetleri; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, onların hızlı, güvenli ve rahat bir şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla; Toplu taşıma araçları, ticari taksiler, işçi ve okul otobüslerinin ruhsat ve özel izin belgeleri, fiyat tarifeleri, araçların araç belgelerinde kayıtlı sürücü tarafından kullanılıp kullanılmadığı ve usulüne uygun çalışıp çalışmadığı kontrol ve denetimleri rutin olarak yapılmaktadır. Fazla yolcu ve sefer tarifelerine ilişkin mevzuat ile. Ekipler, yarıyıl tatilinden sonra tüm okul servislerinin dönüşe hazır olması için yoğun bir şekilde çalışıyor. Öğrencilerin okullarına ulaşımları sırasında ulaşım hizmetlerini güvenli bir şekilde kullanıp kullanamadıkları ve servis operatörlerinin mevzuata uygun çalışıp çalışmadıkları kontrol edildi.

Ayakta yolcu yasaktır

Kontroller sırasında; Araçta ayakta veya daha fazla öğrenci ile seyahat edilmemesi, ulaşımın emniyet kemerleri bağlı olarak sağlanması, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerini taşıyan araçlarda rehber personelin çalıştırılıp çalıştırılmadığı, servis araçlarının teknik donanımının öğrenci taşımaya uygun olup olmadığı, hizmet işletmecileri belediyeden lisans/özel izin almıştır. Denetimler devam edecek. – BALIKESİR

doganyolhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu