Ekonomi

Fed/Bowman: Fed’in banka sermaye planında önemli değişiklikler yapılması gerekiyor

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, Fed’in bankaların sermayelerini artırma yönündeki tartışmalı önerisinin önemli değişiklikler gerektirdiğini ve Fed’in gözden geçirilmiş rastgele plan hakkında kamuoyunun yorumunu alması gerektiğini söyledi.

Geçen yıl teklifin kamuoyunun görüşüne sunulmasına karşı oy kullanan Bowman, yetkililerin Kontrolör Yardımcısı Michael Barr liderliğindeki plan için daha geniş destek toplayacak bir uzlaşmaya doğru çalışabilecekleri konusunda “temkinli iyimser” olduğunu söyledi. Geçen yıl teklifin yayınlanmasına karşı oy kullanan Bowman’ın meslektaşı Christopher Waller, Salı günü teklifin “büyük bir revizyona” ihtiyaç duyduğunu ve tamamen iptal edilmesi gerekebileceğini söyledi.

Bowman Çarşamba günü Washington’daki ABD Ticaret Odası’nda yaptığı konuşmada, çeşitli paydaşların kurala verdiği değerli tepkiler göz önüne alındığında, “ajansların ileriye yönelik en iyi yol hakkında dikkatli bir şekilde düşünme yükümlülüğü vardır” dedi.

Temmuz ayında federal düzenleyiciler, gelecekteki banka iflaslarını ve başka bir mali krizi önlemeyi amaçlayan, en büyük borç verenlerin sermaye düzeylerini yüzde 19 oranında artırmasını gerektiren uzun zamandır beklenen bir planı açıkladılar.

haber-seben.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu