Ekonomi

Kılıçdaroğlu: Esnafı başıboş bırakmayacağız Esnaf Bakanlığını kuracağız

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaoroğlu, Zonguldak’ta konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

-Bütün köy okullarını açıp 100 bin öğretmen atayacağız.

– Milyarlarca dolar ödeyin. Bu sıralamayı çelişkili hale getireceğiz. Önceleri burası işçilerin ve üreticilerin başkentiydi. Emekli de geçimini sağlayamıyor. 2015’ten beri Ramazan ve Kurban Bayramı’nda taban fiyat verin dedim. Önce parayı nereden bulacaksın dediler. Sonra binlerce lira verdiler. Benim sözüm benim sözümdür. Emekliler, Kurban ve Ramazan Bayramlarında 15 bin lira alacak. Kemal Bey sözünden dönmez.

– Çok büyük bir bütçemiz var. Herkesin parası var, emekli olunca parayı nereden bulacaksınız? 27.5 yılımı devlete harcadım. Bütçe yapmayı biliyorum. Kemal Bey’in devleti tanımadığını sanıyorlar. Devlet taraf değildir. Devleti parti devleti haline getirdiler.

– Her şeyi adalet üzerine kurmayı düşünüyorum. 3 milyon 600 bin Suriyelimiz var. En geç 2 yıl içinde tüm Suriyelileri ülkelerine göndereceğiz.

Ben bu milletin ahlakına ve faziletine güveniyorum. Artık değişime ihtiyaç var. 22 yıl yeter. Ülkeye ne yaptılar? Kuru soğan ihtiyacı yaptılar. Mutfaklarda yangın var. Çocuk okula beslenme çantası olmadan gidecek. Suyunu ve sütünü içip tok olarak evine dönecek.

– Bunun için o bozuk paraları getireceğim. yatırım yapacağız Para 5’li çetelere gidiyor. Sen 5’li çetelere çalışıyorsun, ben halka çalışıyorum.

-Emeklilere yeteri kadar para vermiyorlar, esnaf olan işçi kalmadı. Esnaf da gitti. Esnaf abiyi unutmayalım 5 bin işçi çalışınca kazanırsınız. Esnafımızı sahipsiz bırakmayacağız. Ticaret Bakanlığını da kuracağız.

-Bize milliyetçilik dersi verenler gerçek milliyetçi olmalıdır. Ağabeyiniz Sinan Ateş cinayetini çok iyi takip ediyor. Belgeyi kapatmayacağım.

– Suriye kararı vardı. Terör örgütleriyle çalışmak için yabancı askerleri Türkiye’ye davet etme hakkı vardı. Kendi ülkemde asla yabancı askeri bot istemiyorum. Kemal Bey buna evet der mi? Her şey çok hoş olacak.

– 85 milyonu uzlaştıracağım. Dünyanın en güzel ülkesinde barış ve uyum içinde yaşayacağız. Kalbim, kalbim seninle.

habersusehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu