Haber

Litvanya arama kurtarma ekibi ülkelerine döndü

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde arama kurtarma çalışmalarına takviye yapmak için Türkiye’ye gelen Litvanyalı ekip, ülkelerine döndü.

Malatya ve Adıyaman’daki çalışmalarını tamamladıktan sonra İstanbul’a gelen 42 kişilik Litvanyalı kurtarma grubu, İstanbul Havalimanı’nda İGA yetkilileri tarafından karşılandı.

Ekip adına gazetecilere açıklama yapan Litvanyalı Arama Kurtarma İrtibat Görevlisi Donatas Gurevicius, ilk kez bu kadar büyük bir felaket gördüklerini söyledi.

Gurevicius, sarsıntı bölgesinde Türk ekipleriyle koordineli çalıştıklarını belirterek, “Malatya ve Adıyaman illerinde arama kurtarma çalışması yürüttük. Türk ekibiyle omuz omuza çalıştık. İnanılmaz bir deprem. Kolay değil. kimse böyle büyük bir felaketin üstesinden gelebilir.” söz konusu.

Gurevicius, Türk halkının bu zor durumda bile kendilerine ikramlarda bulunmasının çok güzel olduğunu söyledi. Daha iyisini yapmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Pasaport işlemlerini tamamlayan Litvanyalı ekip, İGA Lounge’da ikramlarının ardından Türk Hava Yolları seferiyle ülkelerine doğru yola çıktı.

habersenirkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu