Haber

Lütfü Savaş’tan 100. yıl mesajı

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş mesajında ​​şu sözlere yer verdi: “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu Cumhuriyetimiz, ülkemizin aydınlık yüzü, gururu ve en büyük güvencesidir; bugün 100 yaşında. Büyük Türk tarihinin en pahalı günlerinden biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu yıl ne yazık ki depremden dolayı buruk bir şekilde karşılıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği özgür ve çağdaş bireyler olarak Cumhuriyetin tüm kazanımlarına her zamankinden daha sıkı sarılacağız.

Cumhuriyetimiz nasıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milleti tarafından tüm acılara ve imkansızlıklara rağmen kurulduysa, biz de büyük depremden ağır yaralanan Hatay’ımızı her şeye rağmen Milli Mücadele ruhuyla yeniden yapılandırıyoruz. kayıplarımız. Türkiye Cumhuriyeti’mizin ve Atatürk’ümüzün kişisel sorunu olan Hatay’ı yarınlara çok daha güçlü bir şekilde taşımak için elimizden geleni yapacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

Ebedi Başkomutanımız Gazi Atatürk ve silah arkadaşlarını, vefat eden tüm gazilerimizi ve depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

haberfelahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu