Haber

Mansur Yavaş: Başkent Kart ile Ankara’da Kantin Alışveriş Dönemine Başlıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına kantin sağlayacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Önce pilot bölgelerde sonra Ankara’nın tamamında sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra Başkent Kart ile kantin alışveriş dönemini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira destek vererek çocuklarımızın beslenmesinde değerli bir adım atmış olacağız” dedi.

ABB, sosyal yardım alan ailelerin Başşehir Kartlarına yılbaşından itibaren çocuklarının kantin masraflarını karşılamak üzere öğrenci başına aylık 330 TL yatıracak. İlk etapta pilot ilçelerde başlayacak olan vakfın ilerleyen dönemlerde 60 bin öğrenciye ulaşması bekleniyor. Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının kantin giderleri için ABB’nin yapacağı ek ödemeler Başşehir Kartlarına yüklenecek ve kalan bakiye sadece kantin giderleri için kullanılabilecektir.

“FIRSAT EŞİTLİĞİ SADECE EĞİTİMDE DEĞİL, HAYATTA DA GEREKLİDİR”

Kantinin desteğini sosyal medya hesaplarından duyuran ABB Lideri Mansur Yavaş, “Fırsat eşitliği sadece eğitimde değil hayatta da gerekli. Biz her zaman çocuklarımızın yanındayız.” Yavaş dedi ki:

“Her gün haberlerde okula giden, okula aç giden çocuklarımızı üzülerek takip ediyoruz. En çok da okullarda açlıktan ağlayan çocukların olduğu haberi oldu. Bu haberler sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Başkent Kart ile kantin alışverişi dönemini pilot bölgelerde ve ardından tüm Ankara’da başlatıyoruz.Öğrenci başına aylık 330 lira destek vererek çocuklarımızın beslenmesi için değerli bir adım atacağız.SMA testi, çocuk tarama testi, kreşler, doğalgaz takviyesi, et takviyesi, kırtasiye desteği, öğrenci abonelikleri, öğrenci su indirimleri, bedava internet, barınma merkezleri, test ücreti ödemeleri, teknoloji merkezleri… Bunların hepsi çocuklarımız için. Çocuklarımıza talihsiz bir gelecek bırakmak, onların gelişimini ve eğitimini tamamlayarak aydınlık bir gelecek yaratmak için bir geleceğe sahip olmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu