Ekonomi

QNB Finansportfoy, BIST 100 Dışı Şirketler Hisse Senedi (TL) Fonunu (Hisse Senedi Yoğun Fon) ürün gamına ekledi.

QNB Finansportföy, yatırım enstrümanlarındaki çeşitliliği artırma hedefi kapsamında yeni bir fon lansmanı gerçekleştirmiş ve QNB Finans Portföy, BIST 100 Şirket Dışı Hisse Senedi (TL) Fonu’nu (Öz Sermaye Yoğun Fon) satışa sunmuştur.

Büyüme potansiyeli yüksek şirketlere tek fonla yatırım yapma imkanı sağlayan bu fonda, QNB Finansportföy’ün uzman portföy yönetim ekibi tarafından küçük ve orta ölçekli şirketlerin analizi yapıldıktan sonra yatırım yapmak isteyen yatırımcılara uygun bir fırsat sunulmaktadır. BIST 100 dışındaki şirketlere yatırım yapın. BIST 100 Endeksi’nde yer almayan şirketlerin ‘ortak’ payları. BIST 100 Dışı Şirketler İçin QNB Finansportfoy Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)Toplam bedelin en az %80’i sürekli olarak BİST-Tüm 100 Endeksi’nde (XTUMY) yer alan yurt içi paydaş paylarına ve bu paylardan oluşan endekslerin takibi amacıyla kurulan borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırılır.

Yabancı sermayeli varlıklar, altın ve diğer kıymetli madenler ile bunlara dayalı sermaye piyasası araçları fona dahil edilmezken, sadece Türk Lirası cinsinden varlıklar ve işlemler fon portföyüne dahil edilecektir. QNB Finansportfoy BIST 100 Dışı Şirketler Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon),BIST 100 dışındaki şirketlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için oldukça avantajlı bir yatırım seçeneği sunmaktadır.

Konu hakkında yorum yapmak QNB Finansportföy Genel Müdürü Hümran Erden “Sektörün önde gelen portföy şirketlerinden biri olarak, yatırımcılarımızın varlıklarını en aktif biçimde dağıtmalarını sağlayacak çalışmalarla her risk seviyesinden yatırımcıya hizmet verme bilinciyle hareket ediyoruz. Türkiye’deki finansal piyasaları çeşitlendirmek ve derinleştirmek ilkesiyle ve uzman ekibimizle hayata geçirdiğimiz QNB Finansportföy BIST 100 Şirket Dışı Hisse Senedi (TL) Fonu (Öz Sermaye Yoğun Fon) ile portföyümüzün getiri potansiyelini artırmayı hedefledik. yüksek büyüme potansiyeline sahip halka açık şirketlere yatırım fırsatları sunarak yatırımcılara ”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberorhangazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu