Haber

Sedefnur nasıl düştüğünü hatırlamadığını söyledi.

KOCAELİ’de polis memuru erkek arkadaşı Ahmet Ata ile birlikte gittikleri 7’nci kattaki evin balkonundan düşerek yaralanan Sedefnur Çağlar (23) olayla ilgili ifade verdi. Daha önce intihar girişiminde bulunduğunu ve arkadaşının kaba davrandığını belirten Sedefnur, olay gününü ve nasıl düştüğünü hatırlamadığını söyledi.

Olay, 9 Ocak’ta Körfez ilçesine bağlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki bir sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru O.Ç.’nin evine gitti. polis olan erkek arkadaşı Ahmet Çet ile birlikte. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. Sedefnur isimli kadınla birlikte alkol aldığı iddia edilen Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki apartmanın balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisinin ardından servise kaldırıldı.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında başlatılan idari soruşturmanın ardından açığa alınan polis memuru Ahmet Ata, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ev sahibi polis memuru O.Ç. İdari soruşturma nedeniyle açığa alındı ​​ve savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay sırasında evde bulunan O.Ç.’nin sevgilisi E.Ş. polis merkezindeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Hastanede tedavisi tamamlanan Sedefnur, ailesinin isteği üzerine ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü. Tutuklanan sanık Ahmet Çet, olayın yaşandığı evin sahibi, polis memuru O.Ç. ve kız arkadaşı ES salonda hazır bulunduğu sırada yürüme sorunu yaşayan Sedefnur Çağlar sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadı. Sedefnur’un ifadesinin alınamaması üzerine davanın daha sağlıklı ilerleyebilmesi için ‘naip hakim’ atanması talep edildi. Mahkeme talebi kabul etti. Naip hakim, Sivas’ta yaşayan Sedefnur’un hastanede ifadesini aldı. OLAY GÜNÜNÜ HİÇ HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ. Sedefnur, ifadesinde olay günü evde neler olduğunu ve nasıl düştüğünü hatırlamadığını söyledi. Sedefnur, daha önce intihar girişiminde bulunduğunu ve arkadaşı Ahmet Ata’nın cinnet geçirdiğini ifade etti. Ahmet Ata’nın kendisine fiziksel ve duygusal şiddet uygulamadığını ancak son zamanlarda kavga ettiğini belirtti.

Dava, Sedefnur ifadesinin eklenmesinin ardından 19 Ocak’ta görülecek ikinci duruşmayla devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu