Haber

Vanlı öğrencilerden Osmaniyeli depremzedelere duygusal destek

Vanlı öğrencilerin OSMANİYE’deki depremzedelere gönderdikleri mektuplar ve aldıkları hediyeler duygulandırdı. Mektupları okuyan öğrenciler, yaklaşık 4 yıl önce depremi yaşayan Vanlı arkadaşlarına kendilerini yalnız hissettirmedikleri için teşekkür ettiler.

Van merkezde bulunan Vali Mithat Bey İlkokulu öğrencileri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin yıkıma yol açtığı Osmaniye’deki Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine mektup gönderdi. Vanlı öğrencilerin afetzede arkadaşlarına takviye ve moral vermek amacıyla yazdıkları mektuplar öğrencilere teslim edildi. Öğretmenlerinin dağıttığı mektupları okuyan öğrenciler, gönderilen ikramlardan çok duygulandıklarını ve mutlu olduklarını belirterek, Vanlı arkadaşlarına teşekkür ettiler.

‘ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONA İHTİYACI VAR’ Remzi Özer Yatılı Ortaokul Bölge Rehber Öğretmeni Derya Kaya, “Deprem felaketinin ardından öğrencilerimizin moral ve motivasyona ihtiyaçları çok büyüktü. Bugün Vali Mithat Beyefendi İlköğretim Okulu’na Van’dan mektup ve küçük hediyeler geldi. Öğrencilerimiz.Mektupları okuduk çok mutlu olduk duygulandık moral oldu Van’daki öğrenciler ve Van halkı da yaklaşık 4 yıl önce deprem yaşadı ve bizi daha iyi anladıklarını düşünüyorum.Emeği geçen öğrencilerimize teşekkür ederiz. ‘BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI’ Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulu Müdür Yardımcısı Bilgehan Yıldız, “Vali Mithat Bey İlkokulu öğretmen ve öğrencilerimiz moral ve motivasyona ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerde el uzatmışlar. Kardeşlik eli bizim için çok anlamlı ve çok özeldir. Yanımızda olduklarını bilmek bizim için çok güzel bir duygu, teşekkür ederim.”

Öğrencilerden Zeynep Azra da mektuplar için teşekkür ederek, “Depremden sonra bizi yalnız bırakmadınız. Biz de yanınızda olacağız” dedi. Diğer öğrenciler de bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını dilediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu